• f5e4157711

Светло на самото место PL023

Краток опис:

Морско одделение 316 од нерѓосувачки челик, минијатурен монтиран тела, комплетно, со интегрално стакло CREE LED пакет, прицврстен рангиран до IP68, овозможувајќи потопување во вода, со што се негираат вообичаените проблеми што произлегуваат од недостаток на дренажа на почвата. Опции на зрак од 20/45/60 степени. Нема механички споеви на светло изворот обезбедува робусна заштита од навлегување на вода. производот работи ладно исполнувајќи ги сите допири Температурни барања. Идеално е како минијатурно светло за обележување поставено на површина. Мини светло светло за самото место со моќност 3 * 1W може да се користи како светло за миење wallидови, светло за пејзаж за живеење, осветлување за градина. Ви дава избор на светли бои: RGB, CW, WW, NW, црвена, зелена, сина, килибар. Семејна серија составена од ML1021, PL021, PL023 и PL026. Исто така, поинтуитивно можете да го видите изгледот од мал до голем на почетната страница на нашата веб-страница. ЕУРБОРН е посветена на грижата за деталите што ги игнорираат другите. За секое фино жито на производот, ние ги користиме најдобрите материјали и обработка за завртките. Може да се користи како примена на метални прицврстувачи на светло на отворено, светлосни светла од не'рѓосувачки челик и водоотпорни светла за паѓање на вода.


PL023

Детали за производот

Транспорт и пакување

Тестирање на производот

Сертификат

Ние сме различни

Ознаки на производот

Физичко пукање

1

ОПИС

ЛЕР извор на светлина ЛЕР со голема моќност
Светла боја RGB, CW.WW, NW, црвена, зелена. Сина, килибар
Материјал SUS316
Оптика S2O ° / F6O °
Моќност 3x1W
Напојување N / A
Димензија 70х70х89
Тежина 750гр
IP рејтинг IP68
Одобренија CE.RoHS.IP
Собна температура -20 ° C ~ + 45 ° C
Просечен живот 5О, ОООХрс
Додатоци (по избор) N / A
Апликации Затворен / отворен / пејзаж / потопен

PL023 СВЕТЛИЧНА СВЕТЛИНА

МОДЕЛ БР. LED бренд Боја Зрак PowerMode Влез Wици Кабел Моќност Светлосен прилив Димензија Големина на вежба
PL023 КРЕ CW, WW, NW, црвено зелена, сина, килибар S20 / F60 Постојана струја 350mA Серии Кабел 3M 2X0,75mm² 3W 300LM 70х70х89 N / A
PL023D КРЕ CW, WW, NW, црвено зелена, сина, килибар S20 / F60 Постојан напон 24VDC Паралелно Кабел 3M 2X0,75mm² 3,5W 300LM 70х70х89 N / A
PL023RGB Едисон RGB 20/10/45/60 Постојана струја 350mA Серии Кабел 2x3M 4X0.5mm² 9W N / A 70х70х89 N / A
PL023DMX-RGB Едисон RGB 45 Постојан напон Контролер на 24VDC DMX Паралелно Кабел 1.1M 4X0.5mm² 3,5W N / A 70х70х89 N / A
Вграден е декодер DMX * IES Податоци за поддршка.
PL023-2
PL023-1

■ Мапа на проектот


 • Претходно:
 • Следно:

 • Сите производи ќе бидат спакувани и испорачани само откако сите производи ќе поминат разни индексни тестови, а пакувањето е исто така најважното парче што не може да се игнорира. Бидејќи светилките од не'рѓосувачки челик се релативно тешки, за деталите на пакувањето го избравме најдобриот и најтврдиот картонски картон за да осигуриме дека производот може да биде добро заштитен од удари или удари за време на транспортот. Секој производ на Oubo одговара на единствена внатрешна кутија и ќе го избере соодветниот тип на пакување според природата, состојбата и тежината на пренесената стока за да се осигура дека секој производ е спакуван без да остави јаз помеѓу кутијата и производот е фиксиран. кутија Нашето редовно пакување е кафеава брановидна внатрешна кутија и кафеава брановидна надворешна кутија. Доколку клиентот треба да направи специфична кутија во боја за производот, ние исто така можеме да го постигнеме, сè додека однапред ја информирате нашата продажба, ние ќе правиме соодветни прилагодувања во раната фаза.

   

  Како професионален производител на ламби од не'рѓосувачки челик на отворено, Еурборн има свој комплетен сет лаборатории за тестирање. Ние тешко се потпираме на надворешни лица кои се трети лица, бидејќи веќе имаме серија од најнапредната и комплетна професионална опрема, а целата опрема редовно се проверува и одржува. Осигурете се дека целата опрема може да работи нормално и навремено прилагодување и контрола на тестовите поврзани со производот за прв пат.

  Работилницата Еурборн има многу професионални машини и експериментални уреди како што се загреани во воздухот печки, вакуумски дееерациони машини, УВ-ултравиолетови комори за тестирање, ласерски машини за обележување, постојани комори за тестирање на температура и влажност, машини за испитување на прскање со сол, брзи системи за анализа на спектар на ЛЕР, дистрибуција на прозрачен интензитет тест систем (тест IES), рерна за лекување со УВ и печка за сушење со електронска постојана температура, итн. Можеме да постигнеме сеопфатен систем за контрола на квалитетот за секој производ што го произведуваме.

  Секој производ ќе помине 100% тест за електронски параметар, 100% тест за стареење и 100% водоотпорен тест. Според долгогодишното искуство на производот, околината со која се соочува производот е стотици пати поостра од светлата во затворените простории за ламби од не'рѓосувачки челик во земја и под вода. Ние сме добро свесни дека светилката може да не гледа никакви проблеми за краток временски период во обични средини. За производите на Еурборн, ние сме поспецифични во однос на осигурувањето дека ламбата може да постигне долгорочни стабилни работни перформанси во разни сурови средини. Во нормална средина, нашиот тест за симулирана околина е неколку пати посуров. Оваа сурова околина може да го покаже квалитетот на ЛЕД светлата за да се осигура дека нема неисправни производи. Само по прегледување низ слоевите, Ober ќе ги достави најдобрите производи до нас Раката на клиентот.

  测试

   

  Еурборн има квалификувани сертификати како што се IP, CE, ROHS, патент за изглед и ISO, итн.
  IP сертификат: Меѓународната организација за заштита на ламби (IP) ги класифицира светилките според нивниот систем за кодирање IP за водоотпорен, цврст надворешен материјал и водоотпорен упад. На пример, Еурборн главно произведува производи на отворено, како што се закопани и подземни светла, подводни светла. Сите светла од не'рѓосувачки челик исполнуваат IP68, и тие можат да се користат во подземна употреба или подводна употреба. СЕ сертификат на ЕУ: Производите нема да ги загрозуваат основните безбедносни барања за безбедност на луѓето, животните и производите. Секој од нашите производи има сертификација за CE. ROHS сертификат: Тоа е задолжителен стандард утврден со законодавството на ЕУ. Неговото целосно име е „Директива за ограничување на употребата на одредени опасни состојки во електрична и електронска опрема“. Главно се користи за стандардизирање на материјалните и процесни стандарди на електрични и електронски производи. Тоа е поповолно за здравјето на луѓето и заштитата на животната средина. Целта на овој стандард е да ги елиминира оловото, живата, кадмиумот, хексавалентниот хром, полибромирани бифенили и полибромирани дифенил етери во електрични и електронски производи. Со цел подобро да ги заштитиме правата и интересите на нашите производи, имаме сопствен сертификат за патент на изглед за повеќето конвенционални производи. ISO сертификат: ISO 9000 серијата е најпознат стандард меѓу многу меѓународни стандарди утврдени од ISO (Меѓународна организација за стандардизација). Овој стандард не е да се оцени квалитетот на производот, туку да се процени контролата на квалитетот на производот во производствениот процес. Тоа е стандард за организациско управување.

  证书

   

  1. Телото на ламбата на производот е изработено од нерѓосувачки челик SNS316L. Нерѓосувачки челик 316 содржи Mo, што е подобро во отпорност на корозија од 304 нерѓосувачки челик во средини со висока температура. 316 главно ја намалува содржината на Cr и ја зголемува содржината на Ni и го зголемува Mo2% ~ 3%. Затоа, неговата антикорозивна способност е посилна од 304, погодна за употреба во хемиски, морска вода и други средини.

  2. ЛЕР изворот на светлина ја прифаќа брендот CREE. CREE е водечки иноватор за осветлување и производител на полупроводници на пазарот. Предноста на чипот доаѓа од материјалот од силициум карбид (SiC), кој може да користи поголема моќност на мал простор, додека споредува Другите постојни технологии, материјали и производи создаваат помалку топлина. CREE LED комбинира исклучително енергетски ефикасен флип-чип InGaN материјал и сопствената подлога на компанијата G · SIC® во една, така што LED диодите со висок интензитет и висока ефикасност постигнуваат најдобри перформанси во трошоците.

  3. Стаклото прифаќа калено стакло + дел од свилен екран, а дебелината на стаклото е 3-12мм.

  4. Компанијата секогаш избирала алуминиумски подлоги со висока спроводливост со топлинска спроводливост над 2.0WM / K. Алуминиумските подлоги се користат како материјали за директна дисипација на топлина за LED диоди, кои се тесно поврзани со работниот век на LED диодите. Алуминиумската подлога со висока топлинска спроводливост има добра спроводливост и способност за дисипација на топлина и е посоодветна за производи за кои се потребни високи можности за дисипација на топлина, особено за LED диоди со голема моќност.

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Важна забелешка: messagesе дадеме приоритет на пораките што вклучуваат „Име на компанија“. Ве молиме, проверете дали оставете ги овие информации со „вашето прашање“. Благодарам