Вести

 • Stair light with only 12mm thickness -GL108

  Светло за скали со само 12мм дебелина -GL108

          Со целосни и научни високо квалитетни процедури за управување, одличен квалитет и одлични верувања, ние освоивме добра репутација. Во исто време, Еурборн инсистира на постојана иновација и ја воведува оваа светлина од тековната најтенка ламба на Еурборн ...
  Прочитај повеќе
 • 4 Kinds of Stair Lights

  4 вида на светло за скали

  1. Ако не е за забава, столбот на светлината е навистина невкусен Да бидам искрен, светилката за скали е веројатно иста со осветлувањето на патеката. Тоа е првата ламба во историјата што се користи како дизајн за размислување на сцена, бидејќи скалите навечер мора да имаат светла, о ...
  Прочитај повеќе
 • Fountain light – FL410/FL411

  Светло за фонтана - FL410 / FL411

  Од почетокот, Еуборн се придржува до вредностите на „отвореност и правичност, споделување и придобивки, потрага по извонредност, создавање вредност“, придржување кон деловната филозофија „интегритет и ефикасност, трговска ориентација, најдобар начин, најдобар вентил " Ние веруваме ...
  Прочитај повеќе
 • Eurborn Inground lights – Make your life better

  Евборн светилки за земја - Направете го вашиот живот подобар

  Еурборн отсекогаш го следел претприемачкиот дух на „Квалитет, ефикасност, иновации и искреност“. Еурборн има свој оддел за мувла и оддел за истражување и развој на технологија. Сите калапи се произведени сами по себе, така што може да заштедат време за дизајнирање на производи и в ...
  Прочитај повеќе
 • SPOT LIGHT – Family Group

  СВЕТЛИЦА - Семејна група

  ML1021, PL021, PL023 и PL026 се уште една популарна семејна серија. Од написот, поинтуитивно можете да го видите изгледот од мали до големи. Моќта е од 1W до 6W за ваш избор. Овој производ е насочен, затоа е многу користен за осветлување на фокусот ...
  Прочитај повеќе
 • BL100-Your Yachting Lighting Choice

  BL100-Вашиот избор за осветлување на јахта

  Комбинирање на напредни квалитети и опрема, внимателно управување, разумни цени, одлична поддршка и прецизна соработка со клиенти, истражувавме за да им обезбедиме на нашите клиенти најдобрите имитациони производи. Тоа е инс ...
  Прочитај повеќе
 • Let the greening and working environment merge

  Оставете зеленилото и работната средина да се спојат

      Еурборн секогаш се залагаше за заштита на животната средина. Во секој агол на нашата канцеларија, се поставуваат разни растенија. Значајниот дел е дека секоја фабрика некогаш беше напуштена и подоцна беше вратена од нашиот менаџер за да им се овозможи повторно да се родат можност ...
  Прочитај повеќе
 • Star products — GL116 in ground lighting

  Производи од Starвезди - GL116 при осветлување на земја

  Ви ги претставуваме нашите најпродавани семејни осветлувања со топла продажба, GL116, GL116C, GL116H, GL116Q, GL116SQ. Ниво, и има моќност од 1W, 1.3W, 3W, 3.5W за да изберете. Во исто време, со цел да се прилагоди на различни средини за употреба, може да се контролира од RGB или DM ...
  Прочитај повеќе
 • Underground Light—GL112 Announcement

  Подземна светлина - GL112 Објава

  Што се однесува до подземната / подводната светлина GL112, вие сте во можност да изберете моќност од 0,5W, 1W или 1,3W за закопаната светлина GL112. Целокупниот материјал на производот е изработен од нерѓосувачки челик со морска градба 316. Опремен со мониста за ламби CREE увезени од САД ...
  Прочитај повеќе
 • Eurborn – Fire drill, take precautions

  Еурборн - Вежба за пожар, преземете мерки на претпазливост

  Додека Еуборн се фокусира на производство на разни осветлувања, вклучувајќи светло во земја, lightидно светло, Спајк светло, итн., Еурборн никогаш не смее да ја игнорира безбедноста на вработените. Затоа, со цел да се подобри безбедноста на вработените, Еурборн на 20 април организираше вежба за пожар за ...
  Прочитај повеќе
 • Renewable resources Eurborn care about

  Обновливите извори на Еуборн се грижат

  Еурборн отсекогаш придаваше големо значење на обновливите извори на материјали. Ние секогаш го ценевме дарот на природата на човештвото. За нашите надворешни нерѓосувачки челик осветлување во земјата и развој на LED осветлување, ние сме посветени на правење на нашите производи мо ...
  Прочитај повеќе
 • Ласерско лого за осветлување во земјата

  Во минатото, симболите на производите беа обележани со кодирање со мастило, но печатењето со мастило не само што лесно се брише, туку и релативно не-еколошки. Исто така генерира штетен гас ...
  Прочитај повеќе
12 Следно> >> Страна 1/2