• асдада

ЧПП за надворешни светла

Најчесто поставувани прашања

П: Дали имате минимална количина на нарачка?

О: Да, бараме сите меѓународни нарачки да имаат тековно минимално количество на нарачка.Ако сакате да препродавате, но во многу помали количини, ви препорачуваме да ја погледнете нашата веб-страница.

П: Може ли да имам примерок нарачка за светлина?

О: Да, ја поздравуваме нарачката за примерок за тестирање и проверка на квалитетот.

П: Какви начини на плаќање прифаќате?

О: Можете да го извршите плаќањето на нашата банкарска сметка, Western Union.30% депозит однапред, 70% салдо пред испорака.

П: Дали вашите светла се одобрени ETL?

О: Да, ние исто така имаме UL, CE, ROHS, ISO сертификати итн. и можете да го очекувате тоа од сите светла.Ние, исто така, можеме да обезбедиме најголем дел од документацијата за вас ако ви треба.

П:Дали е во ред да се ласерира моето лого на лесен производ?

О: Да.Ве молиме информирајте не формално пред нашето производство и потврдете го дизајнот прво врз основа на нашиот примерок.

П: Кое е просечното време на носење?

О: За примероците, времето на носење е околу 7 дена.За масовно производство, времето на доставување е 20-30 дена по добивањето на уплатата на депозитот.Времето на испорака стапува во сила кога (1) го добивме вашиот депозит и (2) го имаме вашето конечно одобрение за вашите производи.Ако нашите рокови не функционираат со вашиот краен рок, ве молиме разгледајте ги вашите барања со вашата продажба.Во сите случаи ќе се обидеме да ги задоволиме вашите потреби.Во повеќето случаи можеме да го сториме тоа.

П: Дали нудите гаранција за производите?

О: Да.Eurborn обезбедува две години гаранција од датумот на купување.Ако вашиот светилник има проблеми во рамките на гарантниот период, ве молиме контактирајте не со фотографии и вашиот број на нарачка.Ако сакате да дознаете повеќе за гаранцијата, ве молимеКликни тука.

П: Дали гарантирате сигурна и сигурна испорака на производите?

О: Да, ние секогаш користиме висококвалитетно извозно пакување.Нашиот стандарден пакет е кутија со природна кафеава боја.Специјалното пакување и нестандардните барања за пакување може да бараат дополнителни трошоци.

П: Што е со таксите за испорака?

О: Трошоците за испорака зависи од начинот на кој ќе изберете да ја добиете стоката.Експрес е вообичаено најбрзиот, но и најскапиот начин.Поморскиот товар е најдоброто решение за големи количини.Точните цени на товарот можеме да ви ги дадеме само ако ги знаеме деталите за количината, тежината и начинот.Ве молиме контактирајте не за дополнителни информации.

САКАТЕ ДА РАБОТЕТЕ СО НАС?