• f5e4157711

Во земјата GL140

Краток опис:

Минијатурно вдлабнато тела комплет со интегрален CREE LED пакет и опции за 10/20/30/45/60 степени зрно. Калено стакло, морска класа 316 опција од нерѓосувачки челик со конструкција оценета според IP68. Стапалото на производот со дијаметар од 76 mm обезбедува разновидна примена. Вградените опции за возачот вклучуваат прекинувани, 1-10V и DALI решенија за затемнување.Изгледот е извонреден, цврст и издржлив, а изработен е од нерѓосувачки челик SUS316 од морска класа отпорен на ултра корозија со автоматска CNC обработка.Уникатната технологија на пакување не само што може да обезбеди дисипација на топлина на ЛЕР, да го продолжи работниот век на светилката, туку и да обезбеди дека нивото на заштита на производот достигнува IP8.Интегрираната подземна светилка е опремена со претходно вградена цевка, која е едноставна и удобна за инсталирање.Заштитното калено стакло поставено напред е високо отпорно, а возното возило може директно да се помине покрај него.Производот е флексибилен во примената, со различни температури на боја за клиентите да изберат, а може да се користи и за контрола на RGB или DMX-RGB.Може да се користи нашироко во градини, плоштади, коридори, базени и други места.Може да се користи и во внатрешни ходници, подови и други прилики и е вашиот најдобар избор за украсно осветлување.


GL140

Детали за производот

Транспорт и пакување

Тестирање на производот

Сертификат

Ние сме различни

Ознаки на производи

Физичко пукање

1

ОПИС

LED извор на светлина LED со висока моќност
Светла боја RGB, CW, WW, NW, Црвена, Зелена, Сина, Килибарна
Материјал SUS316 / месинг
Оптика 1O/S2O/3O/45/F6O
Моќ 3W
Напојување N/A
Тежина N/A
Оценка за IP IP68
Одобрувања CE, RoHS, IP
Собна температура -2O°C+45°C
Просечен животен век 5О,ОООХр
Додатоци (опционално) Да
Апликации Внатрешно/надворешно/Пејзаж/потопен

GL140 GROUND LIGHT

МОДЕЛ БР. LED бренд Боја Зрак PowerMode Влез Жици Кабел Моќ Светлосен флукс Димензија Големина на вежба
GL140 КРИ CW.WW, NW.Црвена зелена, сина, килибарна 10/S20/30 /45/F60 Постојана струја 350 mA Серии Кабел 3M 2X0,75mm² 3W 300 LM D76X47 D65
GL140D КРИ CW.WW, NW.Црвено зелено, Сино.Килибар 10/S20/30 /45/F60 Постојан напон 12/24 VDC Паралелно Кабел 3M 2X0,75mm² 3,5 W 300 LM D76X47 D65
GL140RGB КРИ R+G+B 10/S20/30 /45/F60 Постојана струја 350 mA Серии Кабел 2x3M 4X0,5mm² 3W N/A D76X47 D65
GL140RGB-9W (IP67) Едисон RGB 45 Постојана струја Контролер од 350 mA Серии Кабел 2x3M 4X0,5mm² 9W N/A D76X86 D65
GL140DMX-RGB Едисон RGB (целосна боја) 10/S20/30 /45/F60 Постојан напон 24VDC DMX-контролер Паралелно Кабел 1,1M 4X0,5mm² 3,5 W N/A D76X47 D65
GL140DMX-RGBW Едисон RGBW (целосна боја) 10/S20/30/45/F60 Постојан напон 24VDC DMX-контролер Паралелно Кабел 1,1M 4X0,5mm² 3,5 W N/A D76X47 D65
Вграден е DMX декодер * Поддршка за податоци на IES.
GL140-2
GL140-1

■ Карта на проектот


 • Претходно:
 • Следно:

 • Сите производи ќе бидат пакувани и испорачани само откако сите производи ќе поминат различни индексни тестови, а пакувањето е исто така најважното парче што не може да се игнорира.Бидејќи светилките од нерѓосувачки челик се релативно тешки, го избравме најдобриот и најтврдиот брановиден картон за деталите на пакувањето за да се осигураме дека производот може добро да се заштити од удари или удари за време на транспортот.Секој производ на Oubo одговара на единствена внатрешна кутија и ќе го избере соодветниот тип на пакување според природата, состојбата и тежината на транспортираната стока за да се осигура дека секој производ е спакуван без да остави празнина помеѓу кутијата и производот е фиксиран во кутија.Нашето редовно пакување е кафеава брановидна внатрешна кутија и кафеава брановидна надворешна кутија.Ако клиентот треба да направи специфична кутија за боја за производот, ние исто така можеме да го постигнеме тоа, доколку однапред ја информирате нашата продажба, ние ќе ги направиме соодветните прилагодувања во раната фаза.

   

  Како професионален производител на надворешни светилки од нерѓосувачки челик, Eurborn има свој комплетен комплет лаборатории за тестирање.Речиси не се потпираме на аутсорсинг трети лица бидејќи веќе имаме серија на најнапредна и најкомплетна професионална опрема, а целата опрема редовно се проверува и одржува.Осигурајте се дека целата опрема може да работи нормално и да изврши навремено прилагодување и контрола на тестовите поврзани со производот уште првиот пат.

  Работилницата Eurborn располага со многу професионални машини и експериментални уреди како што се печки загреани со воздух, машини за вакуумска деаерација, комори за тестирање на ултравиолетови зраци, машини за ласерско обележување, тест комори за константна температура и влажност, машини за тестирање со спреј за сол, системи за анализа на брзи LED спектар, дистрибуција на светлосен интензитет систем за тестирање (IES тест), рерна за лекување со УВ и електронска печка за сушење со постојана температура итн. Можеме да постигнеме сеопфатен систем за контрола на квалитетот за секој производ што го произведуваме.

  Секој производ ќе биде подложен на 100% електронски тест за параметри, 100% тест за стареење и 100% водоотпорен тест.Според долгогодишното искуство на производот, околината со која се соочува производот е стотици пати поостра од внатрешните светла за надворешни, внатрешно и подводни светилки од нерѓосувачки челик.Добро ни е познато дека светилката може да не гледа никакви проблеми за краток временски период во обични средини.За производите на Eurborn, ние сме поконкретно за да се осигураме дека светилката може да постигне долгорочни стабилни работни перформанси во различни сурови средини.Во нормална средина, нашиот симулиран тест за опкружување е неколку пати посуров.Оваа сурова средина може да го покаже квалитетот на LED светилките за да се осигура дека нема неисправни производи.Само по скрининг низ слоеви, Ober ќе ни ги испорача најдобрите производи во раката на купувачот.

  测试

   

  Eurborn има квалификувани сертификати како што се IP, CE, ROHS, патент за изглед и ISO, итн.
  IP сертификат: Меѓународната организација за заштита на светилки (IP) ги класифицира светилките според нивниот IP систем за кодирање за отпорни на прашина, цврсти туѓи материи и водоотпорен упад.На пример, Eurborn главно произведува производи на отворено, како што се закопани и во земјата светла, подводни светла.Сите надворешни светла од не'рѓосувачки челик одговараат на IP68 и можат да се користат за употреба во земја или под вода.ЕУ CE сертификат: Производите нема да ги загрозат основните безбедносни барања за безбедноста на луѓето, животните и производите.Секој од нашите производи има CE сертификат.ROHS сертификат: Тоа е задолжителен стандард воспоставен со законодавството на ЕУ.Нејзиното целосно име е „Директива за ограничување на употребата на одредени опасни состојки во електричната и електронската опрема“.Главно се користи за стандардизирање на стандардите за материјали и процеси на електрични и електронски производи.Тоа е попогодно за човековото здравје и заштита на животната средина.Целта на овој стандард е да се елиминира олово, жива, кадмиум, шествалентен хром, полиброминирани бифенили и полиброминирани дифенил етери во електрични и електронски производи.Со цел подобро да ги заштитиме правата и интересите на нашите производи, имаме сопствен патент за изглед за повеќето конвенционални производи.ISO сертификат: Серијата ISO 9000 е најпознатиот стандард меѓу многуте меѓународни стандарди воспоставени од ISO (Меѓународна организација за стандардизација).Овој стандард не е да го оцени квалитетот на производот, туку да ја оцени контролата на квалитетот на производот во производниот процес.Тоа е стандард за организациски менаџмент.

  证书

   

  1. Телото на ламбата на производот е изработено од нерѓосувачки челик SNS316L.316 нерѓосувачки челик содржи Mo, што е подобро во отпорност на корозија од нерѓосувачки челик 304 во средини со висока температура.316 главно ја намалува содржината на Cr и ја зголемува содржината на Ni и го зголемува Mo2%~3%.Затоа, неговата антикорозивна способност е посилна од 304, погодна за употреба во хемиски, морска вода и други средини.

  2. Изворот на LED светлина го прифаќа брендот CREE.CREE е водечки иноватор на осветлување и производител на полупроводници на пазарот.Предноста на чипот доаѓа од материјалот од силициум карбид (SiC), кој може да користи повеќе енергија на мал простор, а споредувајќи ги Другите постоечки технологии, материјали и производи генерираат помалку топлина.CREE LED ги комбинира екстремно енергетски ефикасниот преклопен чип InGaN материјал и комерцијалниот G·SIC® супстрат на компанијата во едно, така што LED диоди со висок интензитет и висока ефикасност ги постигнуваат најдобрите перформанси на трошоците.

  3. Стаклото прифаќа калено стакло + дел од свилен екран, а дебелината на стаклото е 3-12 мм.

  4. Компанијата секогаш избирала алуминиумски подлоги со висока спроводливост со топлинска спроводливост над 2.0WM/K.Алуминиумските подлоги се користат како директни материјали за дисипација на топлина за LED диоди, кои се тесно поврзани со работниот век на LED диодите.Алуминиумската подлога со висока топлинска спроводливост има добра спроводливост и способност за дисипација на топлина и е посоодветна за производи кои бараат високи способности за дисипација на топлина, особено LED диоди со висока моќност.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Важна забелешка: Ќе им дадеме приоритет на пораките што вклучуваат „Име на компанијата“.Ве молиме погрижете се да ги оставите овие информации со „вашето прашање“.Благодарам!